ASSAN GROUP MAKİNE SAVUNMA SANAYİ A.Ş.

ASSAV Savunma Teknolojileri; üretime yönelik imkân ve yetenekleri ile ağır iş makinesi yedek parçası üretiminde sektörünün lideri olan ASSAN Grup bünyesinde faaliyet gösteren bir savunma sanayii şirketidir.
ASSAN Grup, dünya ağır iş makinesi yedek parça pazarında ilk üçte yer almayı başarmış bir firma olup üretilen malzemeler 6 kıtada, 56 ülkede, 200’den fazla müşteriye ihraç edilmektedir. 2018 yılında 40 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirilmiştir. ASSAN Grup ve bağlı şirketleri, üretim faaliyetlerini 50.000 m²’lik tesislerde, 130 CNC tezgâh ve 40 Universal tezgâh kullanarak gerçekleştirmektedir. Yaklaşık 16 bin kalem üretim yapan firma, Orijinal yedek parça (OEM) tedarikçisi olarak 14 bin kalem yedek parçayı sadece Caterpillar için üretmektedir.

ASSAV Savunma Teknolojileri; ASSAN Grup şirketlerinin üretime yönelik gücünü, başta Türk Savunma Sanayii olmak üzere uluslararası piyasalara etkin, zamanında ve istenilen kalitede ürünler ile sunma amacı ile 2016 yılından itibaren aktif bir şekilde savunma sanayi alanında faaliyet göstermeye başlamıştır. Bilyeli ve Bilyesiz Mark Serisi Uçak Bomba Gövde Üretimi ile Havan Üretimi ASSAV’ın ana faaliyet alanlarını oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra 2019 yılı içerisinde 60 mm-203 mm arası her türlü Ağır Mühimmatın gövde üretimleri ile ilgili teçhizat yatırımı yapılmış olup üretime geçilmiştir. Ayrıca; Ağır İş Makinesi Yedek Parça üretiminden kazanılmış olan bilgi ve tecrübe ile Tank, Zırhlı ve Taktik Tekerlekli Araçlara ait yedek parçaların üretiminin gerçekleştirebilmesi imkân ve kabiliyeti bulunmaktadır.

Uçak Bombaları ve Aksesuarları

Ağır Mühimmat Dolumu (GEPAT)

Ağır Mühimmat

Ağır Silah

Yedek Parça

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.