ASARTECH AR-GE TASARIM MÜHENDİSLİK A.Ş.

ASARTECH, 2016 yılında Ar-Ge, Tasarım ve Mühendislik Hizmetleri alanlarında faaliyet göstermek amacıyla T.C. Savunma Sanayi  Başkanlığı(SSB) ve İstanbul Ticaret Odası (İTO)’nun ana ortaklığında kurulmuş Teknopark İstanbul Teknoloji Gelişim Bölgesi Kuluçka Merkezi’nde kurulmuştur. Kuruluşumuz Elektrik Elektronik, RF Mikrodalga, Haberleşme, Deniz Ulaştırma Mühendisliği yetkinliklerine; Analog ve Sayısal Tasarım, Gömülü Yazılımlar yeteneklerine sahiptir. Çalışma amacımız; milli mühendislik gücümüz ile operasyonel emniyeti, güvenlik ve verimliliği artıracak, ithal ikamesi sağlayacak şekilde gerek AR-GE’ye dayalı özgün tasarım, prototipleme ve üretim gerekse de Savunma Sanayi Entegre Lojistik Destek (ELD) kapsamında elektronik servis, bakım, onarım hizmeti vermektir.

2018 Yılında ASARTECH AR-GE Tasarım Mühendislik Ltd. Şti. olarak Teknopark İstanbul’da ilk Elektronik AR-GE Tasarım Mühendislik Servis Laboratuvarını kuran ASARTECH, 2019 Yılından itibaren ASARTECH AR-GE Tasarım Mühendislik A.Ş. olarak değişen organizasyonel yapısıyla mevcut laboratuvarına ilaveten Hacettepe Teknokent Ankara’da Savunma Sistemleri Servis, Bakım, Onarım(ELD), AR-GE ve Tasarım Laboratuvarlarının hazırlık sürecini 01 Mart 2019 tarihinde tamamlamıştır. Yüksek nitelikli Test ve Ölçüm Cihazlarının temin ve tedariği genişletilerek sürdürülmektedir. İstanbul Ticaret Odası Sanayi Bakanlığı Kapasite Raporu alınmış Ankara Ticaret Odası Kapasite Raporu işlemleri devam etmektedir. Halen; Kalite standartları belgelendirmesi kapsamında tamamlanan ISO 9001 sürecini takip eden ISO 27001, OHSAS 18001, ISO 14001 süreçleri Haziran 2019 ayında Sertifikalandırma ile tamamlanacaktır. MSB Tesis Güvenlik ve Kişi Güvenlik Belgesi başvurusu yapılmıştır, süreç devam etmektedir. ASARTECH; Savunma Sanayi Şirketlerinden HAVELSAN’ın İş Eko Sistemi’ne dahil olmuş ve Denetim sürecini geçirmekte; ASELSAN’ın da Onaylı Tedarikçi sürecini başlatmış bulunmaktadır.

ASARTECH AR-GE ve Tasarım Faaliyetleri kapsamında: İnsansız; deniz, kara, hava; mikro, mini ve midi; savunma ve ulaştırma platformlarında operasyonel emniyet ve platform güvenliğini artıracak şekilde milli olarak tasarlanmış sensörler ailesi üzerinde kablosuz haberleşme şebekesi altında faaliyet gösterecek Veri Link’leri üzerinde çalışılmaktadır. Geliştirilmekte olan çoklu frekans şebeke sistemi ile Yurtiçi ve Yurtdışı Patent başvurusu yapılmıştır. Proje, endüstriyel uzaktan kumandalı ve otonom insansız araçları da kapsayacak şekilde bir çok farklı şebekeye ait cihazların ortak bir altyapı üzerinden birbiriyle haberleşmesini kapsayacak şekilde genişletilmektedir. Diğer yandan ASARTECH; Filtre Tasarım ve Frekans Programlama Yazılım ile çeşitli topolojilerin milli olarak araştırılması, tasarlanması, geliştirilmesi ve optimizasyonunun sağlanması amacıyla yürütülmekte olan diğer AR-GE projesini sürdürmektedir. Bu kapsamda yazılım ihracatı gerçekleştirilmekte olup bu yolla küresel bir tasarım yazılım ihtiyacının milli olarak karşılanması süreci yürütülmektedir. ASARTECH ayrıca yüksek frekans mühendislik alanında; “low noise amplifier”, “mixer”, “voltage controlled attenuator” gibi aktif komponentlerin yanısıra, “coupler”, “power combiner”, “filter” gibi pasif mikrodalga modulleri de geliştirmektedir. ASARTECH; söz edilen ARGE Tasarım ve Üretim hizmet faaliyetlerine ilaveten; Teknolojik Yenilik Tasarımı Etüdü, Teknolojik Fizibilite, Araştırma ve Değerlendirme Raporlarının hazırlanması, Entegre Lojistik Destek (ELD), Yüksek Frekans Mühendislik, İnsan Faktörleri Mühendisliği, alanlarında Tasarım Danışmanlığı ve Eğitim hizmetleri de vermeyi sürdürmektedir.

Kablosuz Haberleşme

Kablosuz Haberleşme

Personel ve Malzeme Takip Sistemi

Personel ve Malzeme Takip Sistemi

RF ve Mikrodalga Modül ve Sistem Tasarımı

RF ve Mikrodalga Modül ve Sistem Tasarımı

Elektronik Tasarım Otomasyon Yazılımı

Elektronik Tasarım Otomasyon Yazılımı

Teknolojik Yenilik Tasarım Etüdü ve Teknolojik Fizibilite Raporu Hazırlama

Teknolojik Yenilik Tasarım Etüdü ve Teknolojik Fizibilite Raporu Hazırlama

Entegre Lojistik Destek Hizmetleri

Entegre Lojistik Destek Hizmetleri

Yüksek Frekans Mühendisliği ve İnsan Faktörleri Mühendisliği Konularında Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri

Yüksek Frekans Mühendisliği ve İnsan Faktörleri Mühendisliği Konularında Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.