ARGOSAİ TEKNOLOJİ A.Ş.

Yüksek teknoloji ürün ve servisler geliştiren ArgosAI, dinamik ve yenilikçi yapısıyla havacılık sektörünün önemli sorunlarına çözüm sağlamaktadır. ArgosAI, Yapay Zeka teknolojileri olan olan görüntü işleme ve makine öğrenmesi konularında güçlü bir uzmanlığa sahiptir.


ArgosAI’ın amiral gemisi olan A-FOD RUNWAY, havalimanları için son teknoloji bir pist yönetim sistemidir. A-FOD APRON ise havalimanlarının apron bölgesi için geliştirilmiş otomatik FOD tespit ve operasyon takip sistemidir.


A-FOD sadece pistlere yönelik olmamakla birlikte apron ve helikopter pistleri için de hizmet sunabilecek şekilde geliştirilmiştir.  A-FOD elektro-optik sensörlerden oluşan ve yapay zekaya dayanan, alanında son teknoloji olan bir üründür. A-FOD, FOD tespit ve sınıflandırmasına ek olarak,  pistin yapısal bütünlüğünü kontrol edebilen, kar ve buz kalınlığını ölçebilen ve yaban-hayat tespit ve sınıflandırmasını otomatik olarak yapabilen bütünleşik bir pist yönetim sistemidir.


ArgosAI, A-FOD’u geliştirirken edindiği bilgi ve deneyimi farklı sektörlerin ihtiyaçlarına da yapay zeka temelli verimli ve etkili çözümler bularak çözmeyi amaçlamaktadır. Geliştirme aşamasındaki olan yeni ürünleri arasında, tekstil endüstri için üretim sonrası kumaş hatalarının otomatik tespiti ve kalite kontrol sistemi, enerji dağıtım sektörü için havai enerji nakil hatlarının arıza ve yıpranmalarını otomatik kontrol sistemi ve hapishane, kamu binaları ve askeri konvoyların güvenliğine yönelik olarak otomatik drone tespit sistemi vardır.

Görüntü/Desen İşleme Teknolojisi (Image/Pattern Processing Technology)

Haberleşme Sistemleri – Kızılötesi/Görünür/Morötesi (Communications Systems - IR/Visible/UV)

Otomatik FOD Algılama

Desen Tanıma

Görüntü Segmantasyonu

Robot Görüşü

Uzaktan Algılama ve İnceleme Sistemi

Yeni Nesil Hava Denetleme Sistemi

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.