ANOT ENDÜSTRİ VE TİCARET A.Ş.

Anot 1982 yılında, o günün adı ile otomatik kontrol sistemleri tasarımı ve devreye alması ile ilişkili olarak kuruldu. Bu sürede, güç panoları üretimi gibi ana konularda faaliyet gösterdi. 1996 yılında plastik enjeksiyon makineleriyle plastik parça üretimine başlamış, 2000 yılında Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ne taşınmıştır. 2002 yılında Kalıphane yatırımıyla beraber plastik enjeksiyon kalıp üretimine başlamıştır. 2008 yılında anahtar teslim mekatronik proje tasarım ve üretimine başlamış olup, 2013 yılında ise mekatronik projelere robotik yeteneği de eklenmiş aynı zamanda Test Sistemleri geliştirilmesine de başlanmıştır. konusunda çalışmaları2021 yılı itibari ile 22.000 m2’lik bir üretim ve depo alanında grup şirketleri bünyesinde 62 mühendis olmak üzere 220 kişi ile hizmet vermektedir.


Otomatik kontrolden itibaren, günümüzde otomasyon yakın zamanda dijitalizasyon kelimelerini kullandığımız iş modelimizde 40 yıldır Türkiye’de ve yurt dışında projeler yapıyoruz. Gelişen teknoloji ve müşteri beklentileri doğrultusunda, çok farklı alanlarda anahtar teslim güç projeleri ve otomasyon projelerini tamamlayarak, ülkemizin bu alanlar da ki önemli firmaları arasındaki yerimizi almış bulunmaktayız. Bünyemizde proje ekibimiz ile birlikte satış organizasyonumuz yönetilmektedir. Satış için 4.200 farklı ürün grubu toplamda da 165.000 adet stok döngüsü ile hizmet vermekteyiz. Bunun içerisinde hem proje gruplarının malzemeyi hızlı bir şekilde stoktan tedariğini yapması aynı zamanda yaptığımız projelerde yedek parça satışının yapılması ya da firmalara donanım seçilmesi ile birlikte ürün desteği verilmesi için güçlü bir satış organizasyonumuz vardır. Merkezimiz Eskişehir OSB’de olan Anot, Bursa Şube ve depo ile birlikte İzmir ve İstanbul’da bulunan personelleri ile müşteri taleplerine hızlı bir şekilde cevap vermekteyiz.


Başka bir iş alanımız olan plastik enjeksiyon parça ve kalıp üretimi alanında 24 yıldır aktif olarak faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Plastik Enjeksiyon ve kalıp alanında üretim sürecinin tüm aşamalarını kendi bünyesinde güçlü üretim hattı ve profesyonel kadrosuyla gerçekleştirmektedir. Yatırımlar sonunda plastik parça üretimi ile birlikte, plastik enjeksiyon kalıbı ve özel makina imalatı projelerinde de faaliyetlerimiz devam etmektedir. Beyaz eşya başta olmak üzere havacılık, otomotiv, makina, elektronik, elektrik, hırdavat ve mobilya sektörleri için plastik parça üretimi yapılmakta, talepler doğrultusunda kendi bünyemizde tampon baskı işlemi yapılmaktadır. Ayrıca isteğe göre ürettiğimiz parçalara kaplama ve boyama işlemleri de yapılmaktadır.


Müşterilerimizin kendi ürünleri dışında, elektrik ve beyaz eşya grubunda tasarımları firmamıza ait olan kendi ürünlerimizde mevcuttur. Beyaz eşya grubunda (ocak, fırın, davlumbaz) kullanılabilecek ürün grupları bünyemizde bulunmaktadır. (düğme, ayak, conta, ayna, kulp, buton vb.) Müşterilerimizin ihtiyaçları olan plastik enjeksiyon kalıpları dizayn edilerek CNC makineler ile kalıp üretimi yapılmaktadır.


Anot, modern ve kaliteli ev tipi davlumbaz üretimimiz 2016’dan beri devam etmektedir. Üretimin bir çok kısmı yurtiçinin yanında bir çok dış ülkeye de ihraç edilmektedir. Firmaya özel tasarımlar, estetik hatlar, modern ve klasiğin iç içe duruşu ile anot davlumbazlar sektöründe tasarım öncüsü olmayı başarmıştır.

Elektriksel ve Elektrokimyasal Algılayıcılar (Electrical & Electrochemical Sensors)

Hareket Algılayıcı Sistemleri (Motion Sensor Systems)

Akıllı Fabrika Sistemleri (Smart Factory Systems)

Robot, Otomasyon, Ekipman, Yazılım ve Yönetim Sistemleri (Robot, Automation, Equipment Software and Management Systems)

Yenilikçi Sensörler (Innovative Sensors)

Bağlantı, Kablo ve Kablaj Teknolojileri (Connectors, Cable and Cabling Technologies)

Bilgi Tabanlı Mühendislik (Knowledge-based Engineering)

Çevre Dostu Fabrika Süreçleri (Environmentally Friendly Factory Processes)

Otomasyon

Mekatronik & Robotik

Elektrik

Plastik & Kalıp

Davlumbaz

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.