Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayii ve Ticaret Anonim Şirketi

Anadolu Isuzu’nun Sürdürülebilir Büyüme Yolculuğu 1965 yılında başlamıştır. İlk dönemde kamyonet ve motosiklet üretimi yapan Anadolu Isuzu, Skoda markalı kamyonet imalatını 1986 yılına kadar sürdürmüştür. 1983 yılında Isuzu Motors Ltd. ile varılan lisans anlaşması ile bugünkü unvanını alan Anadolu Isuzu, Türkiye’de ticari araç üretimine 1984 yılında başlayarak o tarihten itibaren Anadolu Grubu, Isuzu Motors Limited ve Itochu’nun kamuya açık ortaklığı olarak faaliyetlerini ve üretim portföyünü genişletmektedir. Otomotiv sektörünün ticari araç segmentine odaklanan Anadolu Isuzu, güçlü ürün gamı, etkin satış sonrası hizmetleri ve yaygın bir bayi ve servis ağına sahiptir. Kamyon, hafif kamyon, midibüs, otobüs ve pick-up kategorilerinde Türkiye’nin önde gelen üreticilerinden biri olarak ihracat pazarlarındaki iddiasını sürdürmektedir.  

Anadolu Isuzu, Kocaeli’deki 300 bin m2’lik fabrikasında tek vardiyada yıllık 19 bin adetlik araç üretim kapasitesine sahiptir. Yüksek yerlilik oranına sahip araçları ile Türkiye’de örnek gösterilen ticari araç markası Anadolu Isuzu, kamyon ve otobüs fabrikası için var olan üstün üretim ve kalite yönetim sertifikası IM’e (‘Isuzu Monozukiri’) hak kazanarak; kamyon grubunda Avrupa’da tek, otobüs alanında ise dünyada tek IM sertifikalı tesis olma ayrıcalığına sahiptir.  

Türkiye’de 31 satış noktası ve 93 yetkili servis ile müşterilerine hizmet veren Anadolu Isuzu’nun, yurt dışında 45 ülkeyi kapsayan 35 distribütörlüğü bulunmaktadır. Yurt dışı pazarlardaki güçlü iddiasını sürdüren Anadolu Isuzu, midibüs segmentinde Türk otomotiv tarihinin en büyük midibüs ihracatını gerçekleştirerek 18 kez midibüs ihracat şampiyonu olmuştur. 

8x8 Taktik Tekerlekli Askeri Kamyon

8x8 Zırhlı Taktik Tekerlekli Kamyon

6x6 Taktik Tekerlekli Askeri Kamyon

6x6 Zırhlı Taktik Tekerlekli Kamyon

4x4 Taktik Tekerlekli Askeri Kamyon

4x4 Zırhlı Taktik Tekerlekli Kamyon

Gizli Zırhlı Korumalı Otobüs

Zırhlı Pick-up

Gizli Zırhlı Pick-up

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.