AKKAR SİLAH SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Akkar, 1985 yılında av tüfeği ve otomotiv yan sanayi parçaları imalatıyla faaliyete başlamıştır. 1989 yılında havalı tüfek üretimine başlamış, standart parçalarla sektördeki diğer tüfek üreticilerini desteklemiştir. Sektöre girişi -ilk kez üretilen ürünler ile- başlayan Akkar, 1992 yılında Türkiye’de ilk pompalı av tüfeği imalatını, 1995 yılında ise ilk gaz sistemli yarı otomatik tüfek imalatını gerçekleştirmiştir. 2005 yılında süper poze tüfekleri ürün portföyüne eklemiştir. 2012 yılında yine bir ilki gerçekleştirerek, kendi kategorisinde dünyada ilk olan 3’lü kırma tüfeklerin tasarımını başarıyla yapmış ve imalatına başlamıştır. 2014 yılında kırma tüfek portföyünü çifte tüfekle birlikte, süper poze ve üçlü kırma tüfeklerin alt numaralarını ekleyerek genişletmiştir.
Akkar’a ait benzersiz çizgiler taşıyan bu ürünler, Akkar’ın tüfek tasarımındaki engin birikimini ve kabiliyetini göstermektedir. 2003 yılından itibaren faaliyetini sürdürdüğü İstanbul – Tuzla’daki, 6800m2 kapalı alana sahip modern fabrika binasında, metal işleme, ağaç işleme, ısıl işlem, kimyasal kaplama, kamuflaj kaplama, kalıp-aparat tasarım ve imalatı, montaj hatları ve atış poligonu bulunmaktadır. Ayrıca, bünyesindeki mühendislerinin oluşturduğu makine ve otomasyon sistemleri ile birlikte kendi sistemlerini oluşturma ve geliştirme yeteneğine sahiptir. Üretim tesislerini yeni yatırımlarla sürekli geliştiren Akkar, yıllık 100,000 adet yivsiz tüfek üretim kapasitesine sahiptir. Üretiminin %95’ini başta ABD olmak üzere dünya çapında 50’yi aşkın ülkeye ihraç etmektedir. AKKAR yivsiz av tüfeği kategorisinde, Churchill, Mammut, Altay, Karatay, Apache, Komanchi, Armstrong, Poseidon, Polaris, Orcap, M-2000, FAC 54, ve Maxi-Mag tescilli markalarına sahiptir.
Yerli ve yabancı müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak yüksek standartta ürün ve hizmetler sunacak kapasiteye sahip olan kuruluşumuz, 2010 yılından itibaren sektörel çizgisini genişletmek ve silah konusundaki biriken tecrübelerine güvenerek Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayiye yönelik Ar-Ge ve tasarım çalışmalarına başlamıştır. Bu doğrultuda sektörün gerekliliklerini karşılamak için gerekli sertifikasyonlar ve Ar-Ge merkezi oluşturma çalışmalarına başlanmıştır. Yenilik ve teknolojiye açık yönetim kadrosu ile dinamizm ve motivasyonu yüksek Ar-Ge ve Üretim ekibimizle yurtdışında, yurt içinde ülkemizi temsil edebilecek çalışmalara imza atmaktayız

Üçlü Kırma Tüfek

Çifte Kırma Tüfek

Süperpoze Tüfek

Yarı Otomatik Tüfek

Pompalı Tüfek

Taktik Tüfek

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.