AKAR ASANSÖR MOTOR MAKİNA SAN. LTD. ŞTİ.

Akar Asansör, asansör sistemlerinde kullanılmak üzere tasarladığı ve ürettiği asenkron (dişlili) ve senkron (dişlisiz) makine motorlar ile dünya çapında bilinen ve tercih edilen tedarikçilerden biridir. Kurulduğu 1985 yılından beri hizmet ve kalite standartlarını sürekli geliştiren Akar Asansör’ ün Türk Asansör sektöründe öncü kimliği ile bilinir. Dişlili ve dişlisiz makine üretiminin yanı sıra normal ve uzaktan kumandalı hız regülatörü, yardımcı kasnak üretimi de yapmaktadır. 2013 yılı içerisinde, halat yerine kayış kullanılan asansör sistemi AKAR BELTSYS® ve EN81-1+A3’e uygun hız regülatörü OSGPlus® için CE sertifikalandırmasını tamamlamış ve bu ürünleri ürün gamına eklemiştir.
Akar Asansör’ ün gerek mimarisi, gerek altyapısı, gerekse barındırdığı teknolojiler bakımından sektörün önde gelen üretim tesislerinden biri olan fabrikası 12.000 m2`lik kapalı alana sahiptir. Akar Asansör ayrıca, içerisinde aktif olarak çalışan üç asansör kuyusu bulunan Türkiye’nin ilk asansör test kulesine sahiptir. 2016 yılında yatırımı tamamlanacak olan 25.000m2’lik ek üretim alanı ile toplamda 37.000m2’lik üretim alanına ulaşacaktır.
Akar Asansör, yılda yaklaşık 8.000 makine-motor üretim kapasitesine sahiptir. Yerli ve yabancı pek çok büyük markaya hizmet veren Akar Asansör, üretiminin %30`unu aralarında İtalya, İngiltere, Çek Cumhuriyeti, Romanya, İran, Suudi Arabistan, Umman, Brezilya, Arjantin, Uruguay, Yunanistan, Bulgaristan, Rusya`nın bulunduğu dünyanın 50 farklı ülkesine ihraç etmektedir. Akar Asansör müşterileri, tedarikçileri, insan kaynakları ve yenilikçi yönetiminin yarattığı sinerji ve dinamizmle gelecekte de mükemmel ürünler ve hizmetler sunmayı hedefler.

Dişlisiz Asansör Motoru

Kayışlı Dişlisiz Sistem

Dişlili Asansör Makinesi

Hız Regülatörleri

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.