ADF MÜHENDİSLİK DANIŞMANLIK VE TİCARET LTD.ŞTİ.

ADF Mühendislik 2015 yılında eğitim, test ve ölçüm sistemlerinin yazılım ve donanım olarak yerlileştirme amacı ile farklı mühendislik disiplinlerini bir araya getirerek İstanbul’ da kurulmuştur. Bu kapsamda 2016 yılında Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek okuluna Akışkanlar, Isı, Termodinamik, Mekanik Laboratuvarı ve Aviyonik laboratuvarının tasarım ve üretimlerini yaparak eğitim teknolojileri alanına hızlı bir giriş yapmıştır. Firmamız genç ve dinamik ekibi ile bilgiyi ve tecrübeyi teknolojiye dönüştürme, AR-GE ve ÜR-GE süreçlerini en verimli şekilde kullanma ve bitmeyen enerjisinden aldığı güç ile dünya standartlarında sürekli ürün geliştirmek için 1000 m2 lik Çayırova Üretim merkezinde her gün aynı şevk ile çalışmaktadır.

Firmamız eğitim teknolojilerine gönül vermiş ekibi ilk yerli havacılık eğitim setlerinin tüm AR-GE ve ÜRGE çalışmalarını yapmış ve 40 farklı yerli ürünü ile 12 üniversite ve 7 havacılık lisesinin teknik laboratuvarlarını kurmuştur.

Havacılık eğitim teknolojilerinin yanı sıra farklı mühendislik disiplinlerinin eğitim teknolojilerini geliştirilmeye devam eden firmamız bünyesine her gün yeni ürünlerini eklemektedir. Firmamız 2018 yılında bilim merkezi ekipmanlarının yerlileştirilmesi kapsamında TÜBİTAK ile çalışmaya başlayarak bu alandan hem tasarım ve üretim boyutunda hem de üretim kontrolörlüğü boyutunda mühendislik hizmetleri vermiş ve kısa bir süre içerisinde bu alanda bir çok projeye imza atmıştır.

Firmamız bu alanlarda dünya devleri arasına girme yolunda faaliyetlerine devam etmektedir.

Firmamız kurulduğu ilk günden itibaren elektronik, elektrik, makine imalatı, sensör sistemleri, kontrol sistemleri, otonom sistemler, robotik gibi birçok prensipteki tecrübesi ve kurumsal bilgi birikimi ve hafızası ile birçok danışmanlık vermiş olan firmamız birçok özel makine, test ve ölçüm cihazlarını geliştirmiş ve bu kapsamda çalışmalarına devam ederek bu alanda ürün geliştirme hizmetleri sunmaya devam etmektedir.

Havacılık Bakım Eğitmenleri

Mühendislik Ekipmanları

Bilim Merkezi ve Müzeler

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.