ACD Bilgi İşlem Bil.Yaz.Hiz.San.ve Tic.Ltd.Şti.

ACD, FABRİKALARIN DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜNÜ TAMAMLAR!

ACD, 2004 yılında Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi Teknopark'ta kurulan bir teknoloji firmasıdır. Amacımız, modern teknolojileri kullanarak tüm fabrikaların dijital dönüşümünü hızlandırmak ve sektörün dinamiklerine katkıda bulunmaktır.

Müşterilerimize yerli, kaliteli, uygun maliyetli ve sürdürülebilir çözümler sunma misyonuyla hareket ediyoruz. Tüm ürünlerimizin ARGE ve ÜRGE çalışmalarını firmamız bünyesinde gerçekleştirerek, müşteri taleplerine hızla yanıt veriyor ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutuyoruz.

Endüstri 4.0 ve akıllı fabrikalar konusundaki çözümlerimizin yanı sıra, Tübitak, Horizon 2020, Itea ve Celtic gibi önemli ARGE projelerine de imza atıyoruz, bu projelerde ülkemizi temsil ediyoruz.

ACD MES - Üretim Yönetim Sistemi

ACD MES, üretim tesislerine teknoloji çözümleri sunan, gerçek zamanlı üretim parametrelerini izleyen ve verimlilik değerlerini artırmaya odaklanan bir üretim yönetim sistemi olarak öne çıkar. Üretim süreçlerinin daha verimli ve etkili hale getirilmesi için kullanılır. Makine/operatör ve ERP entegrasyonu sayesinde sorunsuz bir çalışma ortamı sağlar ve kritik durumlarda anında bildirimler göndererek tesislerin daha etkili bir şekilde yönetilmesine katkıda bulunur. Ayrıca, Endüstri 4.0'a uyumlu IOT terminallerimiz ile kablosuz entegrasyon imkanı sunar ve MT Connect ve OPC Server teknolojileri ile uyumlu çalışarak üretim verilerini anlık olarak izler.

ACD DT – Dijital İkiz Uygulaması

ACD DT, fabrikaların dijital dönüşüm süreçlerindeki başarılarını en iyi hale getirmek için fiziksel ürünleri ve süreçleri dijital bir ortamda yeniden oluşturarak, gerçek zamanlı izleme, analiz ve iyileştirme imkanları sunar. Üretim tesislerindeki ekipmanların ve süreçlerin sanal bir kopyasını oluşturur. Özellikle ACD MES sistemine entegre edildiğinde, üretim parametrelerini gerçek zamanlı olarak izler ve planlanan üretim ile gerçekleşen üretim arasında ilişki kurar. ACD DT geleceğin üretim yönetimi için vazgeçilmez bir unsurdur ve firmaların dijital dönüşüm süreçlerindeki başarılarının anahtarıdır.

 ACD EYS – Enerji Yönetim Sistemi

ACD EYS, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistem standartlarına uygun olarak tasarlanmış bir Enerji Yönetim Sistemi Yazılımıdır. Bu yazılım üretim tesislerinin elektrik, su, doğalgaz gibi enerji tüketimlerinin analizini yaparak; bu kaynakları global standartlarda izleme ve yönetme imkanı sunar. ACD EYS’nin hedefi sadece enerji tüketimlerini sunmak değil, bu analizlerde saatlik değişen enerji maliyetleri, enerji borsası fiyatları, karbon salınımı takibi ve sektörel karşılaştırmalardan da yararlanarak bir bütün olarak enerji yönetimini ele almaktır.

ACD olarak hedefimiz, ürünlerimizde daha fazla veri analitiği ve yapay zeka entegrasyonu ekleyerek, üretim süreçlerinin daha da optimize edilmesini sağlamak, Dijital İkiz uygulamalarımızla, sanal dünya ile gerçek dünya arasında bir köprü oluşturmak, enerji verimliliği ve karbon ayak izi azaltma konularına daha fazla odaklanarak yaşanabilir bir dünyaya katkıda bulunmaktır.

NEDEN ACD MES ÇÖZÜMLERİ ?

  • ACD MES yazılımı WEB tabanlı çalışır.
  • Bu yazılım tüm donanımlarda kullanılır. Tablet, PC, Endüstriyel PC, Kiosk, …
  • Bu yazılım tüm platformlarda çalışır. Chrome, Explorer, Mozilla, Firefox, …
  • MES yazılımı, modülleri ve IoT terminaller ACD bünyesinde üretilir.
  • IoT terminallerin aylık/yıllık lisans ücreti yoktur.
  • Tüm entegrasyonlar ACD tarafından yapılır. ERP, MRP, PDKS, Kalite Yönetim Sistemi, Bakım Yönetim Sistemi,…

Akıllı Fabrika Sistemleri (Smart Factory Systems)

MES, Üretim Yönetim Sistemleri

SPC, İstatistiksel Proses Kontrol Yazılımı

APS, Çizelgeleme Yazılımı

EYS, Enerji Yönetim Sistemi

IoT, Veri Toplama Teknolojileri

LED, Andon Üretim İzleme Panelleri

SMS, Mail, Telegram Anlık Bildirim Sistemi

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.