SAHA İstanbul firmamız Asartech’in Dijital Dönüşüm Çağrısı Projesi Onaylandı

SAHA İstanbul firmamız Asartech’in, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi (HAMLE) Programı Dijital Dönüşüm Çağrısı'na yapmış olduğu proje başvurusu onaylanmasını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Asartech’in proje başvurusu; Savunma, Haberleşme, Ulaştırma sektörlerinde olduğu kadar Sağlık ve Tarım gibi sektörlerde yer alacak yeni nesil araç, sistem ve alt sistemlerin Yüksek Teknoloji Mikroelektronik Bileşen ihtiyaçlarını karşılamak üzere küresel rekabet gerekliliklerine uygun, nitelikli ve maliyet etkin Seri Üretimi tesis etmek ve ihracat yoluyla sürdürülebilir katma değer sağlamak amacını taşımakta.

Savunma Sanayii Başkanlığı Sanayi Katılım/Offset Programı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı Siparişe Dayalı AR-GE, Aselsan Gücümüz Bir gibi çeşitli Millileştirme Programları kapsamında paydaşlarımızla birlikte kritik ihtiyaçlara yönelik olarak geliştirdiğimiz ve son kullanıcı platforma uygun kalifiye edilerek ticarileştirdiğimiz mikrodalga bileşenlerin seri üretimine yönelik AR-GE ve Alt Yapı Yatırım süreçlerini kapsamakta.