YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Ümit Yaşar KARADENİZ

Ümit
Yaşar KARADENİZ

Ümit Yaşar Karadeniz ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünden 1998 yılında lisans derecesini almıştır. ODTÜ Enformatik Enstitüsünde Bilişim Sistemleri programından yüksek lisans derecesini almış ve aynı bölümün doktora programına devam etmiş,  tamamlamamıştır.

1999-2005 yılları arasında ODTÜ’de araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. 2005-2017 yılları arasında Çukurova Holding’in birçok şirketinde görev almıştır. 2005-2010 arası Topaz, Turkcell Tellcom, Superonline firmalarında orta düzey yönetici olarak birçok önemli projeyi başarı ile yönetmiştir. 2010-2017 yılları arasında Topaz Telekomünikasyon AŞ’nin Genel Müdürlüğünü yapmıştır. Yine aynı dönemde Çukurova Holding şirketleri olan TARS Teknoloji AŞ Yönetim Kurulu Başkanı, Fark Turizm AŞ Yönetim Kurulu Başkanı, Hobim Bilgi İşlem AŞ Murahhas Aza Yönetim Kurulu Üyesi, Saudi Arabian Baytur Yönetim Kurulu Üyesi, Artron Tasarım Üretim Elektronik AŞ Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almıştır.

Bugüne kadar 6 teknoloji startup şirketinin kuruluşunda aktif görev almıştır. Karadeniz halen ITC sistem entegratörü olan Çatı Teknoloji AŞ ve yapay zeka ve bilgisayar görüsü temelli havaalanları yer operasyonları otomasyonları yapan ArgosAI Teknoloji AŞ şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı ve kurucu ortağıdır.