LUCAS ELEKTRİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

LUCAS ELEKTRİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.2018-01-17T11:38:21+00:00

Project Description

Lucas Elektrik San. Ve Tic. A.Ş. Otomotiv endüstrisi için alternatör, marş motoru ve bu ürünlerin alt parçaları tasarlayan, geliştiren ve üreten bir orijinal ekipman üreticisi firmadır.

Firmamızda Üretilen Bazı Marş Motoru Ve Alternatörler

Hakkında

Lucas Elektrik San. Ve Tic. A.Ş. 1982 yılında Lucas Industries Plc., Mehmet Sakallıoğlu ve Nirun Sahingiray ortaklığı ile kurulmuştur.

O yıllarda, büyük kısmını Lucas Ingiltere’den ithal ettiği alt parçaların montajı ile Lucas Tipi A115, A127 Alternatörler ve M113 (M45) ve M127 (M50) Marş Motorları üreten şirket kısa süre içerisinde gerçekleştirilen yoğun yerlileştirme çalışmaları sonucunda önemli parçaların tümünü kendi tesislerinde üretebilir duruma gelmiştir.

Yurtdışındaki diğer Lucas fabrikalarının birçoğunun aksine, Lucas orijinal tasarımlarına % 100 sadık kalınarak tüm alt parçalar da Lucas Orijinal Parça numaralarıyla ve birebir yerine geçebilecek şekilde aynı kalite ve özelliklerde üretilmektedir.

1996 Yılında Lucas’ın Varity ile birleşmesini takiben oluşan yeni grubun, Marş Motoru ve Alternatör imalatı faaliyetlerindenküresel ölçekte çekilme kararı almasıyla İngiliz ortakların hisseleri Sakallıoğlu Ailesi tarafından satın alınmış ve bu süreçte “LucasElektrik” markasının tüm kullanım hakları da firmaya kazandırılmıştır.

1998 Yılında, 7500 m2 kapalı, 26 500 m2 toplam alandan oluşan modern üretim tesislerine geçilmesini takiben Güney Koreli Mando ve Japon Mitsubishi firmaları ile yapılan lisans anlaşmaları ile mevcut ürün yelpazesi genişletilerek, binek araçlara uygun ürünlerinde imalatına başlanmıştır.

Cirosunun yaklaşık % 50’sini oluşturan OE faaliyetlerinin yanı sıra, şirket aynı zamanda dünya çapında 40’tan fazla ülkeye yayılmış müşteri ağı ile Marş Motoru ve Alternatör konusunda uzman ve küresel bir tedarikçi haline gelmiştir.

Bugün, Lucas Elektrik A.Ş. sahibi olduğu modern üretim tesislerinde, tecrübeli ve nitelikli ekibinden aldığı güç ile sürekli büyüme hedefindedir.

İş KOLU VEYA kolları

Üretim Faaliyetleri;

 • Montaj ve yarı montaj,
 • Talaşlı imalat (çelik ve alüminyum)
 • Soğuk şekil verme(kesme, sıvama, bükme)
 • Gazaltı ve elektrik punta kaynağı
 • Elektriksel bobin sarımları

AR-GE Faaliyetleri;

 • Ürün geliştirme
 • Tasarım
  • Prototip tasarımları
  • Seri imalat için montaj aparatlarının tasarımı

 

ÜRÜN/PROJE/HİZMETLER

 • Marş Motoru
 • Alternatör

 

WEB SİTESİ: www.lucaselektrik.com

ADRES: Lucas Elektrik San. ve Tic. A.Ş. 1. Organize Sanayi Bölgesi 3 No’lu yol No:3                           54580 Arifiye – Sakarya -TÜRKİYE

E-MAIL: info@lucaselektrik.com

TELEFON: +90 (0) 264 276 87 50

FAKS: +90 (0) 264 275 28 91