HASSAN İNŞAAT MAK. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

HASSAN İNŞAAT MAK. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.2018-05-25T22:09:20+03:00

Project Description

HAKKINDA

Küçük yaşlarda Kayseri`den İstanbul`a gelerek inşaatlarda boyacı ustası olarak çalışmaya başlayan Ahmet ve Dilaver Hasdemir kardeşlerin, kendi kullanımları için yaptıkları el aletlerinin, arkadaşları tarafından da beğenilip talep görmesiyle, “Dekor” markasının temelleri 1964 yılında atılmıştır.

20.Yüzyılın ikinci yarısında, bir apartmanın bodrum katında tek çeşit olarak üretimine başlayan küçük imalathane, zorlu ve sabırlı bir endüstriyel seyahatle 21. yüzyılda Hassan Grup adı altında entegre bir şirket grubuna dönüşmüştür

Başarılı iş uygulamaları, 21.000 metrekare kapalı alanda, 500`den fazla ürün çeşidi ile yurtiçi pazarda %80`lik Pazar payına sahip olan Hassan, 4 kıtada 60 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatıyla sadece ulusal düzeyde değil, uluslararası alanlarda da adından söz ettiren bir marka haline gelmiştir.

Vizyonumuz : Tüketicilerimizi, müşterilerimizi ve çalışanlarımızı her zaman memnun eden ve yüzünü güldüren lider bir el aletleri şirketi olmak.

Misyonumuz : Müşterilerinin beklentilerini kalitesi, hizmetleri ve yaratıcılığı ile gerçeğe  dönüştürmek.
Müşterilerine “en uygun” değeri sunarken sektöründeki en iyi çalışma ortamını geliştirmek ve çevreye karşı her zaman duyarlı olmak.
Hassan’da, dürüstlük, alçak gönüllülük ve sevgi, kendi ayakları üzerinde durabilmek, mükemmeli aramak, çalışanlarına ve çevreye karşı duyarlı olmak temel kurumsal değerleri oluşturur.

Teknolojimiz : Hassan, sürekli gelişim ve yenilikçilik anlayışını, Ar-ge çalışmalarında da benimseyerek sektöründeki liderliğini uzun yıllardır korumaktadır. Hassan`ın Ar-ge faaliyetleri, ürün tasarımı ve proses iyileştirme çalışmalarını kapsamaktadır. Ar-ge faaliyetleri, ürün ve makine tasarımı konusunda deneyimli ve uzman mühendis kadrosu ile yürütülmektedir. Bu faaliyetler yurt içi ve yurt dışındaki müşterilerimizin talep ve beklentilerinin en üst düzeyde karşılanabilmesi ve ürün kalitesinin uluslararası standartlarda olmasını esas alınarak yürütülmektedir.

Kullanılmakta olan üretim tekniklerinin geliştirilmesi ve teknolojik gelişmelerin yakından takip edilmesi ile, ürün kalitesi ve dayanıklılığı arttırılmakta ve sektörel gelişmelere öncülük edilmektedir. Özellikle kaynak ve puntalama teknolojisine yönelik yapılan çalışmalar neticesinde, sektöre özel olarak geliştirilen kaynak ve puntalama metotları kullanılarak ithal edilen özel değerlere sahip yay çeliği ve paslanmaz çeliklerin üretimi robotlu kaynak sistemleriyle gerçekleştirilmektedir. Söz konusu sıva mala kaynak teknolojisi, İstanbul Teknik Üniversitesi`nde gerçekleştirilen Statik Eğme ve Dinamik Yorulma Testleri ile de tescillenmiştir.

Aynı zamanda, üretim proseslerimizde kullanılmakta olan makine ve ekipmanlar da, Ar-ge faaliyetleri çerçevesinde mekatronik tasarım ilkelerine göre tasarlanmakta ve üretilmektedir. Şirket makine parkurunun %70`lik bölümü, araştırma geliştirme faaliyetleri sonucu tasarlanmış ve üretilmiştir.

Tasarımlarımız : Teknoloji çağını yaşadığımız günümüzde, ürün geliştirme süreci, üretimle ilgili son yılların en dinamik alanlarından biri olarak dikkati çekmektedir. Uluslararası rekabet koşullarının, sürekli yenilik ve gelişim gereksinimi, nihai müşterilerin her geçen gün değişen davranış ve tercihleri, bu sürecin son derece çevik ve tepkisel yönetilmesini gerekli kılmaktadır. Pazardaki iniş ve çıkışları çabuk algılayarak gerekli önlemleri almak ve çok fazla değişkenlik gösteren müşteri taleplerini karşılamak için Hassan`ın temel stratejisi, müşterilerini de ürün çevrimi içine almak ve müşteri ihtiyaçlarıyla kurum yeteneklerini birleştirerek proaktif düşünmektir.

Hassan, üretimini yaptığı ürünleri bünyesindeki Ar-ge departmanında tasarlamaktadır. Tasarlanan ürünlerde, ürün estetiği, işlevsellik ve kullanım kolaylığı ön planda tutulmakta ve bu sayede benzerlerinden farklılaşması sağlanmaktadır. Bu yaklaşım çerçevesinde tasarlanan ürünler, Türk Patent Enstitüsü tarafından da patentleri alınarak tescillenmektedir.

Hassan yeni ürün geliştirme sürecini, kavram geliştirme, teknolojik ve ekonomik yapılabilirlik etüdü, tasarım girdilerinin oluşturulması, tasarım geliştirme ve tasarım doğrulama, prototip üretim, üretim prosesinin kurulması, deneme üretimi ve testlerin gerçekleştirilmesi ve satış sonrası sorun giderme aşamalarıyla yürütmektedir.

Kalite Hedeflerimiz : Müşteri istek ve beklentilerini en doğru şekilde tespit ve analiz ederek müşteri memnuniyetini arttırmak ve kalite taleplerini gerçekleştirmek, kalite yönetim sisteminin etkinliğini ve sürekli iyileştirilmesini sağlamak, ulusal ve uluslararası ilgili standartlara uymak, tedarikçilerimizin ürün ve hizmet kalitesini arttırmak amaçlı işbirliği yapmak, çalışanlarımızın memnuniyetini sağlamak.

Kalite İlkelerimiz : Müşterilerin ihtiyaç, beklenti ve çıkarlarını asıl kriter olarak almak. Çalışanlarımızı, müşterilerimizin memnuniyetini en üst seviyede tutmak üzere eğitmek. Kaliteyi “Toplam Kalite” ve “Sürekli Gelişim” felsefesi olarak benimsemek.

Çevre Politikamız : Üretim süreçlerini, çevreye ve insan sağlığına zararı ve doğal kaynak tüketimini azaltan yöntem ve teknolojiler ile gerçekleştirmek, üretim ve diğer hizmetlerde verimliliğe olabildiğince dikkat ederek enerji ve hammadde kullanımı konularında tasarruf yapmak. Her türlü atık azaltımı, geri kazanma ve yeniden kullanma ilkeleri doğrultusunda çalışmalar yapmak, çalışanlarımızı, müşterilerimizi ve tedarikçilerimizi çevre konusunda bilinçlendirmek.

İŞ KOLU

Ar-Ge ve Üretim faaliyetlerimizin odaklandığı ana iş kolları:

 • Ürün ve Kalıpların Tasarım ve Analizleri
 • Proje Kapsamındaki Makine ve Hatların Elektrik Pano ve Donanımlarının Tasarımı
 • Makinelerin PLC Yazılımlarının Oluşturması
 • Robotlu Hatların Programlarının Testleri ve Oluşturulması
 • Metal ve Ahşap Zımparalama, Frezeleme
 • CNC Freze İşleme, Taşlama, Tel Erozyon, Robotlu Gazaltı Kaynaklar
 • Ahşap ve Metal Markalar
 • Plastik Enjeksiyon İşlemleri

 

ÜRÜN / PROJE / HİZMETLER

 • İnşaat El Aletlerinin Üretimi (Ispatula, Mala, Şerit Metre vb.)
 • Ürün Tasarımları ve Testleri
 • Ürüne Özel Makine ve Techizatların Tasarımı ve İmalatı
 • Ürüne ve Projeye Özel Robotlu Üretim Hatlarının Tasarımı ve İmalatı
 • Robotlu Kaynak Sistemlerinin Fikstür ve Hatlarının Tasarımı ve İmalatı
 • Robotlu Metal ve Ahşap Zımparalama Sistemlerinin Fikstür ve Hatlarının Tasarımı ve İmalatı
 • Makine Otomasyon Projeleri
 • Metal ve Plastik Kesme ve Enjeksiyon Kalıplarının Tasarımı ve İmalatı
 • İhtiyaca ve Projeye Özel Metal ve Plastik Yarı Mamulerin, Ürünlerin Tasarımı ve İmalatı
 • Ahşap Yarı Mamullerin İmalatı
 • Metal ve Ahşap Markalama İşlemleri

İLETİŞİM

WEB SİTESİ         : www.dekortools.com

ADRES                  : Cumhuriyet Mah. Turgut Özal Cad. Karayel Sok. No:24 Çayırova / Kocaeli / Türkiye

E-MAIL                 : info@dekortools.com

TELEFON             : +90 (0) 262 658 30 10

FAKS                     : +90 (0) 0262 658 30 11

KALİTE BELGELERİ

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, Bazı Ürünlere Özel CE Belgelendirmeleri