EMF MOTOR SAN. VE TİC. A.Ş.

EMF MOTOR SAN. VE TİC. A.Ş.2017-12-10T05:25:57+02:00

Project Description

Kayakıran Ailesinin 1989 yılında tahrik otomasyon mühendisliği ile başlayan serbest çalışma serüveninin bir ürünüdür. Aile bu çalışmalar ile Avrupalıların Türkiye’de aldığı tüm mühendislik işlerini yaparak tahrik mühendisliğinin yerlileştirilmesine büyük katkıda bulundu. Başarılı mühendislik çalışmaları ile geçen 20 yılın sonunda motor üretimi kararı verildi. Araştırmalar sonrasında patentli, çok farklı bir motor fiziği çalışan senkron yapıda bir motor bulundu. Patent sahiplerinden tüm patent kullanım hakları alınarak Ar-Ge ve üretim hazırlık çalışmalarına 2005 yılında başlandı.

Yüksek teknolojiyi Türkiye’ye getirerek, hem Türkiye’nin ihtiyacı olan bir motoru üretmek ve yüksek teknolojiyi ülkemiz ve kalkınmış ülke pazarlarına sunmak vizyonu ile işe başladı. Üretilen motor bugünlerde moda olan “Endüstri 4.0” ruhuna tam uyan bir üründür. Motorumuz tüm emsallerinden daha verimlidir. Bir de ciddi enerji tüketen, yağ kaçağı, boşluk, bakım ve gürültü gibi problemleri olan bir ekipmanı (redüktör) gereksiz kılan yapısı ile toplam tahrik verimliliğini daha yükseğe çıkartmaktadır. Ayrıca çok yüksek kutup sayısı sayesinde dinamik hareketleri kolaylıkla yapması, istenilen hız ve tork profiline tıpa tıp uyabilmesi ile üretimi arttırır. Hassas çalışması ile de fireyi ortadan kaldırır.

Firmamız, senkron tork motoru teknolojisinin hızlı gelişimine paralel olarak Ar-Ge ve İmalat süreçlerinin iç içe geçtiği, bilgi, motivasyon ve sonuç odaklı bir yapı ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Esnek organizasyon yapısı, dinamizm ve motivasyonu yüksek ekip ruhu ile Endüstri 4.0’a uygun teknolojik motor üretiyor ve yeni tiplerini geliştirmekteyiz.