YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Dr. Alper ÖZBİLEN

Dr.
Alper ÖZBİLEN

Dr. Alper Özbilen Antakya’da doğdu. Elektrik ve Elektronik Mühendisliği lisans diplomasını 2003 yılında, yüksek lisans diplomasını 2006 ve doktora derecesini 2012 yılında Gazi Üniversitesinden aldı. Aynı yıl, Boston Üniversitesi (ABD), Teknoloji ve İnovasyon Programına burslu kabul edilen Dr. Alper Özbilen, 2012 yılında programı tamamlayarak ikinci yüksek lisans derecesini ilgili konuda kazanmıştır.

Dr. Alper Özbilen, Telekomünikasyon, Siber Güvenlik, BT Altyapıları ve Savunma Elektroniği konularında yetkinliğe sahip olup, Türkiyenin en büyük Telekomünikasyon operatöründe görev almıştır. Daha sonra Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri Kurumunda; USOM (TR-CERT) bünyesinde sırasıyla uzman, müdür ve direktör ünvanlarıyla uzun yıllar görev almıştır.

Hali hazırda, Pavo Grup yönetim kurulu başkanlığı görevini sürdürmektedir. Pavo Grup, tasarım ve üretim alanlarında uzmanlaşmış olup, savunma sanayi, aviyonik, telekomünikasyon, enerji, veri merkezi tasarımları ve şehir güvenliği izleme sistemleri üzerinde yoğunlaşmış şirketler topluluğudur.