Çimtaş Hassas İşleme San. ve Tic. Ltd. Şti.

Çimtaş Hassas İşleme San. ve Tic. Ltd. Şti.2017-12-10T05:26:00+02:00

Project Description

Bursa Serbest Bölgesi’ndeki modern tesislerinde 2015 yılından beri faaliyet gösteren ÇİMTAŞ Hassas İşleme,  toplam 300 çalışanı ve yıllık 7.000 komponent üretim kapasitesiyle mühendislik, hassas işleme, kaynak, ısıl işlem ve lehimleme, şekillendirme, yüzey işleme ve kaplama hizmetleri ile enerji, gaz, havacılık, uzay ve savunma sanayine ürünler imal etmektedir. Ürün gamını her geçen gün geliştiren Çimtas Hassas İşleme 24 çeşit kompleks ürün grubunda, boyutları +/- 10 μm değişen türbin yanma komponentleri imal etmektedir.

Çimtaş Hassas İşleme ürünlerini manual, otomosyon ve robotlu kaynak tekniklerinin yanı sıra Türkiye’de nadir kullanılan elektron ışın kaynağı üretim methodu ile en zorlu kaynak gereksinimlerini yüksek kalitede sağlayabilmekte 5 eksenli CNC işleme tezgahlarında en ileri kalite kontrol tekniklerini kullanarak (CMM muayene dahil) ürünlerinin mühendislik ve üretimlerini ASME standartlarına göre yapmaktadır. 2016 yılında gerçekleşen başarlı bir denetim sürecinin ardından, Çimtaş Hassas İşleme Kalite Yönetim Sistemi’ni Uzay ve Savunma Sanayi’inde faaliyet gösteren Orijinal Ekipman Üreticileri tarafından özellikle desteklenen ve kabul gören AS EN 9100 ile sertifikalandırıldı.

Müşterilerinin beklentilerini en üst seviyede gerçekleştirerek önemli mühendislik becerisi gerektiren  Yeni Ürün Devreye Alma (NPI) sürecini; imal edilebilirlik, montaj ve kalite ile ilgili iyileştirme alanlarında ayrıntılı geri bildirim sağlayarak ürünleri zamanında teslim ederek tamamlamaktadır. Çimtaş Hassas İşleme yüksek müşteri memnuniyeti, üstün çalışan performansı ve sürdürülebilir büyüme stratejisi sayesinde 2015 yılının sonlarında General Elektrik firmasının dünya çapında 15.000 tedarikçisi arasından Stratejik Ortak Ödülü’ne layık görüldü.