ÇEL-MER ÇELİK END. A.Ş.

ÇEL-MER ÇELİK END. A.Ş.2018-02-12T10:16:47+02:00

Project Description

HAKKIMIZDA

1986’da İstanbul Bayrampaşa’da haddehane olarak üretime başlayan ÇEL-MER, Bugün 95.000 m² açık, 17.000 m² kapalı alan üzerinde Gebze/Kocaeli bölgesinde yarı kontinü modern bir haddehane durumunda olup, kabuk soyma, taşlama ve soğuk çekim olanaklarını kullanarak vasıflı çelik üretimi alanında faaliyetini sürdürmektedir. Üretilen kesitler altıköşe, yuvarlak, kare, lama ağırlıklı olmak üzere müşteri taleplerine bağlı özel kesitlerdir.

Ürettiğimiz ana çelik kaliteleri otomat çelikleri, Sementasyon çelikleri, Paslanmaz çelikler, Takım çelikleri, Islah çelikleri, Yay çelikleri, Karbon çelikleri olmakla beraber özellikle savunma vb. Yüksek alaşımlı malzeme kullanan sektörlerden gelen taleplere istinaden değişik alaşımlar ile de çalışmaktayız.

Şirketimizin üretimi müşteri sipariş bazlıdır ve büretim yelpazesinin büyüklüğünden dolayı çok farklı sektörlere hitap edebilmekteyiz. Bunların başında otomotiv sanayi, otomotiv yan sanayi, Savunma sanayi, El aletleri sanayi, Zirai makineler ve aletleri, Beyaz eşya sanayi, Makine üreticileri, Gemi sanayii gelmektedir.

İŞ KOLU

Temel olarak 4 çeşit üretim yöntemi ile vasıflı çelik çubuk üretimini gerçekleştiriyoruz:

  1. Sıcak haddeleme
  2. Soğuk çekme
  3. Kabuk Soyma
  4. Taşlama

 

ÜRÜN/PROJE/HİZMETLER

Ürünlerimiz lama, altıköşe, yuvarlak ve kare olmak üzere standart ölçüler ve müşteriye özel profiler olarak ikiye ayrılmaktadır. Özellikle müşteriye özel yapılan her profil, müşterinin gizlilik şartlarına uygun, ölçüleri çeşitli uluslararası normlarda tanılanmayan geometrileri içerdiği için, ayrı bir proje niteliği taşımaktadır. Kalıp tasarımından üretim proses kurgusu ve ısıl işlemine, mekanik değerlerine, mikroyapısına, kullanım ortamına kadar malzemenin detayına inilerek üretim, müşteri spesifikasyonları doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

 

İLETİŞİM

WEB SİTESİ: www.celmercelik.com

ADRES: Şekerpınar Mah. Menekşe Sokak, No:8,  Çayırova – Kocaeli, Türkiye

E-MAIL: satis@celmercelik.com

TELEFON: +90 (0) 262 658 14 34

FAKS: +90 (0) 262 658 85 55