Almesan Alüminyum San. Ve Tic. A.Ş.

Almesan Alüminyum San. Ve Tic. A.Ş.2017-12-10T05:26:44+02:00

Project Description

Alüminyum yassı mamul sektöründe, disk ve pul üretiminde lider üretici konumunda olan Almesan Alüminyum, 2009 yılından bu yana sahip olduğu üstün HAZELETT levha bant döküm ve sıcak hadde teknolojisiyle üretim yaparak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kocaeli Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi’nde 50.000 m2 kapalı, 100.000m2 açık alana kurulu olan Almesan Alüminyum, SELÇUKLU HOLDİNG kuruluşudur.

40 ton Ergitme, 30 ton tutma kapasiteli modern alüminyum ergitme fırınlarıyla ve Hazelett sürekli levha bant döküm teknolojisi ile yıllık 35.000 ton döküm ve sıcak haddelenmiş rulo üretimi gerçekleştirilmektedir. Soğuk haddeleme, Levha Dilme, Levha Boy kesme, tava ve tencere disk üretim presleri, impactextrüzyon pul üretim presleri, çok geniş aralıklarla üretim yapabilecek zengin kalıp envanteri, Levha rulo ve pul tavlama fırınları, yüzey kumlama, vibrasyon ve pürüzlendirme işlemlerini yapabilecek proses ekipmanlarıyla; yıllık 20.000 Ton Alüminyum Disk , Pul , Soğuk Haddelenmiş Rulo, Şerit, Tabaka Levha, Alüminyum kalın plaka levha ve Kalın Folyo üretim kapasitesine sahiptir.

Almesan, müşterilerinden gelen yeni farklı çaptaki sipariş taleplerini üretebilecek kalıpları kendi bünyesinde projelendirerek imalatını yapabilecek güçtedir.

5000,6000,7000 serisi alaşımlar Türkiye’de ilk defa Almesan tarafından üretilmektedir. Hazelett teknolojisi Türkiye’de sadece Almesan’da mevcuttur.

Misyon ve Vizyonumuz

Almesan olarak misyonumuz, alüminyumun yarı mamul olarak kullanıldığı her sektöre en yüksek katkıyı sağlamaktır.

Alüminyum yarı mamul üretiminde; kalite, yenilikçi ürün, verimli üretim, iş güvenliği, çalışana değer, fikre saygı ve çağdaş yönetim anlayışıyla dünyada örnek gösterilen bir kuruluş olmaktır.

Kalite Politikamız

1) Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutabilmek için standartları karşılayan yenilikçi ürünleri düşük maliyetle üretmeyi hedefleriz.

2) Amacımız, sektörümüzdeki gelişmeleri takip ederek lider kuruluşlar arasında yer almaktır.

3) Kalite Sistem şartlarına ve yasal mevzuatlara uyularak yönetim sistemimizin etkinliği sürekli iyileştirilecektir ve firmamızın pazar payı, rekabet gücü, kalite güvenilirliği artırılacaktır.

4) Tüm çalışmalarımızın amacı paydaşlarımızın memnuniyetini en üst düzeye ulaştırmaktır.

Çevre Politikamız

Biz Almesan ailesi olarak;

Tüm faaliyetlerimizde çevre yönetim sistemi gerekliliklerini uygulayarak çevre boyutlarımızı değerlendirmeyi ve sürekli iyileştirmeyi hedefliyoruz.

Bu hedef doğrultusunda;

Çevre ile ilgili uymak zorunda olduğumuz yasal ve diğer gereklilikleri yerine getirmek,
Enerjiyi doğru ve verimli kullanarak kaynak tüketimini azaltmak,
Atık oluşumunu azaltarak geri dönüşümü desteklemek,
Çevre kirliliğini kaynağında azaltmak için önlemler almak,
Çevre ile ilgili hedeflerimizi belirleyerek çevre performansımızın sürekli iyileşmesini sağlamak,
Tüm çalışanlarımızı, misafirlerimizi, tedarikçilerimizi bilgilendirerek katılımlarını sağlamak temel ilkemizdir.
Tüm amacımız geleceğe temiz bir çevre bırakmaktır.

BGYS Politikamız

Bünyemizde bulunan kurumsal varlıklarımızı, müşteri varlıklarımızı ve çalışanlarımızın varlıklarını korumak amacıyla kullandığı bilgi güvenliği politikamız dâhilinde,

Yürütülen faaliyetlerin etkin, doğru, hızlı ve güvenli olarak gerçekleştirilmesini temin etmeyi,
Tüm müşteri şartlarına ve yasal yükümlülüklere uyum sağlamayı,
Firmamız; müşterilerimizin, tedarikçilerimizin, iş ortaklarımızın ve çalışanlarımızın her türlü bilgi varlığının gizlilik, erişilebilirlik ve bütünlükleri üzerindeki risklerin farkında olmayı ve bu riskleri yönetmeyi,
Eğitim ve danışmanlıklarda süreklilikle bilgi güvenliği olgusunun firma genelinde tam katılım sağlamayı ve bilgi güvenliğinde yüksek farkındalık yaratmayı,
Bilgi güvenliğini sistematik olarak ele alarak sürekli iyileşen, gelişen ve yeni risklerin oluşmasına imkân vermeyen bir yapı haline getirmeyi,
Taahhüt eder…