UR-GE 1-A

“Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” (UR-GE) kapsamında firmalarımızın sektörel olarak yurtdışına açılmaları amacıyla projeler yürütülmektedir.

Proje kapsamında seçilen sektörde faaliyet gösteren firmaların, gelişme hızı yüksek ve Türkiye’nin nispeten düşük pazar payına sahip olduğu ülkelere yönelik ihracatlarının sürdürülebilir olarak artırılmasının sağlanması, şirket içi yapılanmanın ihracat stratejilerine uygun hale getirilmesi, şirketlerin ihracata yönelik insan kaynağı yetkinliğinin artırılması, şirketlere sistematik dış ticaret ve pazar araştırması yetkinliği kazandırılması ve hedeflenen yeni pazarlarda ihracata başlamalarının sağlanması amaçlanmaktadır.

Projeye katılan firmaların, projeyi hazırlayan kuruluş önderliğinde, ortak ihtiyaç analizi, ortak öğrenme (eğitim ve danışmanlık) ve ortak pazarlama (tanıtım, marka, ticaret heyeti, eşleştirme) gibi ihracata yönelik eylem ve faaliyetleri yerine getirmeleri beklenmektedir. Proje maliyetlerinin %75’i Ekonomi Bakanlığı, kalan %25’lik kısım ise projeye katılan firmalar tarafından karşılanmaktadır.

Bir firma aynı zamanda iki ayrı UR-GE projesinde yer alamamakta, TURQUALITY programında yer alan firmalar UR-GE desteğinden faydalanamamaktadır. Projelere katılımcı sayısı en az 10 firma olup, başarılı bir proje için beklenen, 15-30 firmanın bir araya gelerek küme oluşturmasıdır.

Ur-Ge 1 projemizde aşağıdaki firmalarımız yer almaktadır:

 1. KGM AĞIR MAKİNA SAN.VE TİC.A.Ş.
 2. AFT OTOMOTİV MAK.SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ
 3. İ-MAK REDÜKTÖR VARYATÖR SAN.TİC.A.Ş
 4. ANSAN HİDROLİK SAN.MAK.İNŞ.TURZ. TİC.LTD.ŞTİ.
 5. OCTO MÜHENDİSLİK BİLG.DANIŞ.EĞT.HİZ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
 6. TİMSAN TAAHHÜT İMALAT MONTAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
 7. DÜNYA KALIP MAK. VE OTOMOTİV SAN.LTD.ŞTİ
 8. BİLGESİN DÖKÜM MAKİNA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
 9. SDM SIRADIŞI AR-GE VE MÜHENDİSLİK SAN.VE TİC.A.Ş.
 10. KM KÜMSAN VİNÇ SİSTEMLERİ SAN.VE TİC.A.Ş.
 11. MİLTAŞ KESİCİ TAKIM HAVACILIK VE SAVUNMA SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
 12. AKKAR SİLAH SANAYİ LTD.ŞTİ.
 13. ARTRON TASARIM ÜRETİM ELEKTRONİK TİC.A.Ş.
 14. EMF MOTOR SAN.VE TİC.A.Ş.
 15. HİPAŞ HİDROLİK VE PNÖMATİK SAN. VE TİC.A.Ş.
2017-12-10T03:47:54+02:00