İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar (57), bu sabaha doğru geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti.

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar (57), bu sabaha doğru geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti. Cenaze töreni yarın yapılacak olan Çağlar, iş dünyasını yasa boğdu.

İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, bu sabaha karşı hayatını kaybeden İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı İbrahim Çağlar’ın vefatı üzerine hastaneye giderek başsağlığında bulundu.

Bu sabaha karşı geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden İTO Başkanı Çağlar için Bağcılar Medipol Hastanesi’ne taziye ziyaretinde bulunan Vali Şahin ve İBB Başkanı Uysal, ziyaret sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu.

İbrahim Çağlar’a Allah’tan rahmet dileyen Şahin, şunları kaydetti:
“İş dünyasının, ailesinin sevenlerinin başı sağ olsun. Birlikte mesai yaptığımız, gerçekten hem vatan sevgisine, hem ülkemizin bir adım daha ileri gitmesine olan gayretine şahit olduğumuz çok değerli bir insandı. Önemli bir değerimizi kaybetmiş olduk. Cenabı Hak kendisine rahmet eylesin. Şu an yapacak, söylenecek pek bir şey yok. İnşallah bundan sonra gelecek arkadaşlarımız onun taşıdığı bayrağı daha iletiye taşıyacak, tüm gayreti gösterecektir. Tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Süreci ayrıca açıklayacaklar. Tıbbi yönünü doktorlarımız açıklarsa daha iyi olur. Bize verilen bilgi kalp krizi sonucu rahmetli olduğu yönünde.”
İBB Başkanı Uysal da, “Ailesine başsağlığı diliyorum. Önemli bir iş adamımız. İş dünyasının başı sağ olsun. Önemli görevler, güzel işler yaptı. Bütün iş dünyasının başı sağ olsun.” dedi.

2017-12-11T17:59:46+00:00