OPTİMOS MAKİNE KALIP APARAT SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Optimos 2011 senesinde Uçak Mühendisi Gürkan Yalçın Yalçıner ve Teknik Öğretmen Mehmet Yılmaz ortaklığı ile tasarım ve imalat süreçlerini bir arada yürüten bir limited şirket olarak kurulmuştur. Kurulduğu ilk yıl itibari ile ihracat da yapan bir firma olan Optimos, ortaklarının yanında sadece 1 eleman ile iş dünyasına giriş yapmış, geçen yıllar içerisinde tamamı kendi öz sermayesi ile yatırımlar yaparak aşağıda ki makine parkına ve yazılım gücüne ve toplamda 15 personele ulaşmıştır.

Hiçbir kuruluştan herhangi bir hibe ya da destek almadan yıllar içerisinde kademeli olarak 1 adet 5 Eksen CNC Freze (DMG),1 adet C-Y Eksen CNC Torna (DMG),  2 adet 3 Eksen CNC Freze, 2 adet Tel Erezyon (Sodick), 1 Adet 3D CMM ölçüm cihazı (Zeiss), 1 adet Mobil Ölçüm Kolu (Faro), 1 Adet Dalma Erezyon, 1 Adet Satıh Taşlama, 1 Adet Üniversal Torna, 1 adet Manuel Freze, 1 Adet Forklift vb makine parkuruna ulaşmıştır. Aynı zaman da bir tasarım firması olan işletmemizde dördü teknik öğretmen olan 4  tasarımcımız ve tamamı lisanslı olan 1 adet Catia, 1 adet ProEngineer, 2 adet AutoCAD gibi yazılımlarımızla müşterilerimize sürekli yeni tasarım ve geliştirme hizmeti vermekteyiz.

Müşterilerimiz yurt içinde Tofaş, Valeo Debriyaj, Valeo Elektrik, Valeo Klima, Demirdöküm, Çimtaş; yurt dışında Valeo Fransa, Valeo Rusya gibi ana sanayi veya ana sanayi büyüklüğünde yan sanayilerden oluşmaktadır.

Makineler

Kalıp

Aparat

Fikstür

Yedek Parça

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.