MİLMAST

Askeri uygulamalar için mobil, elektromekanik, kompozit teleskopik yükseltme sistemlerini yerli ve milli imkanlarla geliştirmek ve üretmek üzere 2017 yılında Ankara’da kuruldu.

Şirketin hissedarları FİGES, SSTEK ve ürünlerin gelişimine büyük katkı sağlayan sınırlı sayıda çalışandır. FİGES, ana hissedarı 1990 yılından beri özellikle havacılık, deniz platformları ve savunma sanayi  sektöründe ileri mühendislik hesaplamalarını kullanarak yüksek teknoloji çözümler sunmaktadır. SSTEK Savunma Sanayi Teknolojileri AŞ, 2016 yılında T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın %100 iştiraki olarak kurulmuştur. Şirketimiz ülke savunması için kritik teknolojilerin yerli ve milli olarak geliştirilmesine ve üretilmesine destek vermek amacı ile yeni firmalar kurmakta ya da mevcut firmalara ortaklık sağlamaktadır.

Farklı mühendislik disiplinlerinin süzgecinden geçirilerek, %80 mertebelerinde yerli ve milli imkanlarla geliştirilen ve seri üretimi gerçekleştirilmekte olan teleskopik yükseltme sistemleri, istihbarat amaçlı radyo ve radar antenleri, optik sistemler, sınır gözetleme sistemleri ve hatta silah kuleleri gibi önemli ve  kritik yüklerin 2 metreden 15m’ye kadar operasyonel olarak yükseltilmesinde kullanılmaktadır.

Arama ve keşif

Arama ve keşif

Elektronik iletişim ve mücadele

Elektronik iletişim ve mücadele

Hedef yakalama araçları

Hedef yakalama araçları

Silah başlıkları

Silah başlıkları

Sensör ve radar sistemleri

Sensör ve radar sistemleri

Yangın söndürücü uygulamaları

Yangın söndürücü uygulamaları

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.