CRAFT KOMPOZİT MÜHENDİSLİK VE DANIŞMANLIK LTD.ŞTİ.

Craft Kompozit 2018 yılında Teknopark Ankara’da kurulmuştur. Karton Bisiklet iş fikri ile ‘Temiz Teknoloji Destek Programı’ GCIP’ de yarı finalist olup melek yatırım desteği alınmıştır. Bu sayede firmanın temelleri atılmıştır. Craft Kompozit kurulduktan sonra otomotiv sektöründe başta Tofaş olmak üzere çeşitli firmalar ile birlikte Ar-Ge projeleri gerçekleştirmiştir. Craft Kompozit, sektörde sıklıkla kullanılan karbon, cam ve aramid fiberleri kullanarak el yatırması, RTM, filaman sarım yöntemleriyle birlikte ürünler üretebilme kapasitesine sahiptir. Craft Kompozit, ISO 9001:2015 kalite standardına sahiptir.
Kompozit sektöründe sıklıkla kullanılan fiberlere ek olarak doğal lif takviyeli kompozitler, Craft Kompozit’in ana Ar-Ge çalışmaları arasındadır. Kenevir ve keten liflerini üzerine çalışmalar devam etmektedir. Bu çalışmalardan bazıları; (1)Kenevir lifleri kullanılarak geliştirilecek olan radome sistemi ve (2)Kenevir liflerinin balistik çelik yeleklerde trauma pad olarak kullanılmasıdır.
Craft Kompozit olarak, doğal lifler kullanarak Türk savunma, uzay ve havacılık sektörleri için alternatif, %100 yerli ve milli kompozitler üretilmesi amaçlanmaktadır.

Kağıt Bisiklet

Elektrikli Scooter

Elektrikli Golf Arabası

Balistik Zırh

Hibrit Balistik Zırh

Kompozit Haberleşme Sistemi

Havacılık Sistem Alt Parçaları

Kompozit Drone

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.