Hakan Elektrik Otomasyon

Hakan Elektrik Otomasyon 2017-12-10T05:25:26+00:00

Project Description

Hakan Elektrik, ticaret hayatındaki yerini 1996 yılında Kocaeli Körfez ilçesinde kurularak aldı. İlk olarak, yüksek otomasyon donanımına haiz konteyner gemileri ve tankerlerin donatımlarını yaptı. Takip eden dönemde maden fabrikaları, kara tesisleri, benzin istasyonları ve birçok endüstri tesisinin donatımını projeleri ile beraber yaparak tamamladı. Aynı süreçte, İstanbul Tuzla bölgesinde Mega Yat donatımlarına başladı. Kurulduğu günden bu güne kadar geçen 20 yıllık süreçte, Türkiye de inşa edilen 50 m ve üzeri Mega Yatların çok büyük bir kısmının donatımlarını projelerini, malzeme teminlerini, her türlü atölye imalatlarını, otomasyon ve kontrol yazılımlarını yaparak teslim etti. Mega yatların yanında, yakın süreçte, İzmir büyükşehir belediyesi için inşa edilen, 15 adet 400 kişilik Catamaran tipi yolcu gemilerinin tüm elektrik, otomasyon ve kontrol sistemlerini dizayn ederek ve sertifikalandırarak yerli olarak üretti

Hakan Elektrik Otomasyon firması tüm bu çalışmaların yanında, tamamen öz kaynaklarını kullanarak AR-GE çalışmalarına yöneldi. Kendisine hedef olarak ALARM MONITORING AND CONTROL SYSTEM &  POWER MANAGEMENT SYSTEM (alarm izleme ve control sistemi & jeneratör güç yönetim sistemi) sistemlerini seçti. Bu sistemlerin tamamı yurt dışından temin edilen, savunma ve denizcilik sektörü için kilit öneme sahip sistemlerdi. Hakan Elektrik Otomasyon firması, 2002 yılında başladığı AR-GE çalışmalarını, 2014 yılında ürettiği sistemlere tip onay sertifikalarını da alarak başarı ile sonuçlandırdı.

Bu şekilde, tamamen yerli yazılıma sahip sistemler üreterek, dışa bağımlı olduğumuz bu sistemleri Türk gemi inşa sektörüne ve savunma sanayiine kazandırdı. Bu sistemler ile askeri gemiler dahil her türlü deniz taşıtını, makine dairelerinde insan olmadan, uzak noktalardan control imkanlarını yerli olarak geliştirdi, üretti. Tamamen öz kaynaklarını kullanarak geliştirdiği bu sistemlerin milli projelerde kullanılarak değerlendirilmesi çalışmalarını kendisine yeni hedef olarak seçti.

Denizcilik sektörüne yönelik Ar-Ge ve Üretim faaliyetlerimizin odaklandığı ana iş kolları:

Alarm Monitoring & Control System
Power Management & Generator Control System
Navigation System

+90 216 493 22 92
İçmeler Mah. Koçak Sok. Çapa İş Merkezi No:16 Kat:1 Tuzla – İstanbul, Türkiye