Femsan Elektrik Motorları A.Ş.

Femsan Elektrik Motorları A.Ş. 2017-12-10T05:25:55+00:00

Project Description

1989 yılından bu yana  faaliyetlerini sürdüren Femsan, üretime Fırçalı Doğru Akım (DC) Motorları ile başlamıştır. Zaman içerisinde Sabik Mıknatıslı (PM) ve Fırçasız Servo (BLDC) Motorları da üretim ailesine dahil olmuşlardır.

Femsan, endüstriyel alanda edindiği deneyim ve bilgi birikimini Savunma Sanayisinde yürütülen yerlileştirme çalışmalarının hizmetine sunmuştur. Bu sayede ülkemiz için kritik öneme haiz olan Servo Motorlar konusunda yurtdışı bağımlılığı ortadan kalkmıştır.

Günümüz itibariyle Femnsan sadece kompenent bazlı DC ve Servo Motor üretici değil, bu ürünlerin farklı uygulama alanlarındaki gereksinimlerini karşılayabilecek tasarım ve analiz faaliyetlerini de yürütmektedir. Tüm bunlara ek olarak Savunma Sanayi firmalarının alt-sistem ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik komple çözümler de Femsan tarafından müşterilerine sunulmaktadır.

Sektörün önemli aktörlerinden gelen talepler doğrultusunda yine kritik önemdeki alternatörler,   hareketlendiriciler (aktüatör) ve muhtelif kontrol üniteleri yine Femsan tarafından tasarlanıp üretilerek Türk Savunma Sanayisinin kullanımına sunulmuştur.

+90 (0) 216 482 50 52
Harmandere Mah. Şehit Mehmet Güney Sokak, No.11 Kurtköy – Pendik – İstanbul, Türkiye